Jump to content


Announcement: Forum Yaptırımları


Posted by Yusuf


Yusuf

    WT GENEL YÖNETİCİ

  • Yönetici
  • 1707 posts
  • Gender:Male
  • Location:Istanbul
  • WC3 : Hammer
  • D2TR : Cekic
Sevgili World of Turk kullanıcıları,

Yaşamda düzeni sağlamak için bir takım kurallar konur, bu günlük hayatta her yerde karşımıza çıkıyor biz istesek de istemesek de. Forumun da daha düzenli, anlaşılabilir ve yararlanılabilir bir kaynak olabilmesi için bazı kurallar ve düzenlemeler gerekebiliyor. WT Moderatör ekibi olarak forumda saygı sevgi ölçütlerini hazırlayıp korumak, anlaşılabilirliği sağlamak, kişilere yardımcı olabilmek ve daha birçok neden dolayı bir takım kurallar ve -bu kurallara uyulmaması halinde- yaptırımları belirledik. şundan emin olun ki hiç kimse ceza vermeyi kendi keyfi için yapmaz. Bizim amacımız ceza vermek değil, üyelere bazı şeyleri hatırlatmaktır.

Aşağıda durumlar ve karşılığında cezalar yazıyor. Moderatörler olarak elimizden geldiğince forumun düzenini sağlamaya çalışacağız. Yıkıcı olmaktansa, yapıcı olmak için uğraşacağız. İnanıyoruz ki siz üyelerin desteğiyle de daha iyi bir noktaya ulaşacağız.

Öncelikle herhangi bir kurala uymadığınızda uyarılacaksınız. Bir sonrakinde ise aşağıdaki kurallar geçerli olacak.

1) Forumda herhangi bir sebepten dolayı argo konuşma, 3 gün tekrarında ise en az 1 haftadan başlayan hesap kapatma.

2) Forumda herhangi bir sebepten dolayı küfürlü konuşma, 1 hafta tekrarında ise en az 2 haftadan başlayan hesap kapatma.

3) Üyelere ve yöneticilere karşı saygısızlık durumunda öncelikle 1 gün, devamında ise en az 1 haftadan başlayan hesap kapatma.

4) Forumda tahrik, kışkırtma vs yollardan kavga ortamı yaratma durumunda öncelikle 3 gün, devamında ise en az 1 haftadan başlayan hesap kapatma. (Söz konusu durum özel mesaj yoluyla olursa, kanıtıyla birlikte şikayet başvurusunda bulunulmalıdır. Haklı bulunursanız, karşıdaki kişiye belirtilen yaptırım uygulanacaktır.)

5) Spam, R?kl@m vs durumlarda 3 gün, devamında ise en az 1 haftadan başlayan hesap kapatma. Söz konusu R?kl@m başka bir free server ile ilgili olduğunda 1 hafta, devamında ise en az 2 haftadan başlayan hesap kapatma.

6) Siyasi/dini vs propaganda durumunda 3 gün, devamında ise en az 1 haftadan başlayan hesap kapatma.

7) Forumda ileti yazarken yazım ve imla kurallarına karşı çok büyük hata (agha yrdm pLs, eWt yha bheN de öyLe düşÜnüOom vs tarzda) içerikli iletilerinizde, iletiniz düzeltilecek ve 1 hafta boyunca moderatör onayı olmadan iletiniz yayınlanmayacak, 1 haftalık sürede düzelme olursa cezanız kaldırılacak, tekrarında ise en az 1 haftadan başlayan hesap kapatma uygulanacaktır.

8) Forumda crackli program ve mp3 paylaşımı durumunda 3 gün, devamında ise en az 1 haftadan başlayan hesap kapatma uygulanacaktır.

Yukarıdaki durumların gerçekleşmesi halinde, ceza verildiği sırada bu size nedeniyle birlikte bildirilecektir. Bu nedenler haricinde, bir moderatörün sizin forum kurallarına uymadığınızı düşündüğü takdirde 1 günlük hesap kapatma hakkı vardır. Bu süre içerisinde moderatörlerce ortak bir karar alınıp size bildirilecektir.

Kuralların hepimiz için iyi olacağına inanıyor, güzel vakit geçirmenizi diliyoruz.

WT Moderatör Ekibi